Güncel Haberler İlgi Çekenler LGS Son Dakika

MEB LGS 7. Örnek Soru Kitapçıkları Yayınlandı

Haziran ayında yapılacak olan LGS sınavına sayılı günler kala sınava girecek adaylar çalışmalarına hızla devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı örnek soru kitapçıklarını yayınlayarak sınavın zorluk seviyesi ve konu başlıkları ile ilgili fikir sahibi olmasını sağlamaktadır.

Nisan ayı LGS örnek soru kitapçıkları sınava girecek adaylara ışık tutması açısından resmi sitede yayınlandı.

Geçmiş yıllarda TEOG ismini taşıyan ve son 2 yıldır ise LGS ismiyle gerçekleşen, ortaöğretim mezunu öğrencilerin adreslerinden farklı bir liseye yerleştirilmesi amaçlanan sınav türü LGS (Liseye Geçiş Sınavı)’na sayılı günler kaldı.  Hem öğrenciler hem de veliler oldukça heyecanlı.

İlginizi Çekebilir: TYT, YDT, AYT, YKS Sınavları Ne Zaman

Milli Eğitimi Bakanlığı her ay örnek soru kitapçıklarını yayınlayarak öğrencilerin hem sınav tecrübelerini hem de sınavda çıkacak sorular hakkında fikir sahibi olmalarını sağlıyor.

LGS (Liseye Geçiş Sınavı) Nisan Ayı Örnek Soru Kitapçıkları Yayınlandı

MEB’in resmi sitesinde yayınlanan sorular sayısal ve sözel olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Sınava az bir zaman kala öğrencilerde hazırlıklarına hız vermiş durumda. Örnek testler ve deneme sınavları öğrencilerin yönlerini tayin edebilmesinde büyük rol oynuyor olsa da Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca hazırlanıp yayınlanan bu sorular sayesinde öğrenciler sınavda nasıl bir zorluk seviyesi olacağını, hangi konu başlıklarının yoğun olduğunu ve nelere dikkat etmeleri gerektiğini öğrenerek bilinçleniyorlar.

Nisan Ayı Örnek sayısal soru kitapçını indirmek için TIKLAYINIZ!

Nisan Ayı Örnek sözel soru kitapçını indirmek için TIKLAYINIZ!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir