Güncel Haberler İlgi Çekenler Memur Alımı Son Dakika

Gençlik ve Spor Bakanlığına Alınacak 3243 Personel Alımı İçin Sözlü Sınav Tarihleri Belli Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda alımı gerçekleştirilen 3243 personel alımı ile yeni bir duyuru yayımlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine 3243 işçi alımı için sözlü sınav tarihleri belli oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı 6 Mayıs ile 17 Mayıs tarihleri arasında sözlü sınavları gerçekleştirecek.

“4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, Bakanlığımız taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında 3243 işçi alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla ilana çıkılmış ve KPSS puan şartı aranmayacağı ilanda belirtilen meslek kolları için 27 Şubat 2019 tarihinde noter huzurunda kura çekimi yapılmıştır. Kura çekimi sonucu, sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar asıl ve yedek olarak belirlenmiştir.”

İlginizi Çekebilir: Sağlık Bakanlığı Bünyesine Alınacak 29 Bin 600 Personel İçin Sona Gelindi

Başvuruların neticesinde sözlü sınava hak kazanan adayların tespiti için sözlü sınav ile ilgili iş ve işlemler aşağıda bulunan takvime göre gerçekleşecektir.

Ayrıca bu ilan tebliğ niteliğinde olup adaylara tebligat yapılmayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir