Güncel Haberler İlgi Çekenler Son Dakika

YÖK’ten 4500 TL’ye Varan Burs İmkanı

YÖK (Yüksek Öğretim Kurulu) tarafından yayımlanan ilan ile yurt dışında doktorasını yapan kişilere 4500 TL’ye varan burs desteği vereceğini duyurdu.

YÖK (Yüksek Öğretim Kurulu) yapmış olduğu açıklamada : “YÖK olarak, ülkemizin 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olma hedefi kapsamında birçok yeni programı hayata geçirmiş bulunmaktayız.

Bu bağlamda, öncelediğimiz konulardan biri hem nitelik hem de nicelik yönünden doktora eğitimi olmuştur.

İlginize Çekebilir: TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) Tercihleri Başladı

Ülkemizde doktoralı insan kaynağının nicelik olarak arttırılmasının yanı sıra nitelik olarak da iyileştirilmesi amacıyla hayata geçirdiğimiz projelerden biri de “Araştırma Görevlileri için Yurt Dışı Araştırma Bursları (YÖK-YUDAB) Programı”dır. dedi.

İlk defa 2018 yılında başlatılan YÖK-YUDAB Programıyla doktora tez aşamasında olan devlet üniversitelerinde görev yapan araştırma görevlilerinden, tez konusu ülkemizin öncelikli alanları ile alakalı olanlara minimum 6 ay maksimum 1 yıl süre ile tezleriyle ilgili yurt dışında araştırma yapma imkanı sunuluyor.

YÖK-YUDAB Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

 

YÖK-YUDAB programı 2019 yılı için başvurular 4 Nisan tarihinde başlayıp, 31 Mayıs saat 17.00’da son bulacaktır. Bu bursa başvuru yapmak isteyen araştırma görevlileri, Times HigherEducation (THE), AcademicRanking of World Universities (Shanghai) ve QS tarafından yapılan dünya üniversite sıralamalarında, son 3 yıl içinde alan sıralamasında yüzde 60’lık dilim içerisine giren üniversitelerin herhangi birinden en az 6 ay en fazla 1 yıl davet almış olmaları gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: ÖSYM’den Öğretmen Adaylarını İlgilendirecek Önemli Açıklama

YÖK bu bağlam ile birlikte şu ifadelere yer veriyor : “Akademisyen dostu YÖK olarak, yükseköğretimimizde kalite çıtasının yükseltilmesi çabalarında önemli katkı sağlayan çeşitli burs programlarımız ile başarıyı ödüllendirmeye devam ediyoruz…” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir