Güncel Haberler İlgi Çekenler ÖSYM ÖSYM Sınav Takvimi Son Dakika TUS

TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) Tercihleri Başladı

TUS sınavına giren adayların merakla beklediği TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) 1. dönem tercih işlemleri alınmaya başladı.

ÖSYM’nin yayımladığı kılavuz ile birlikte TUS kontenjan bilgileri ve diğer ayrıntılar da duyuruldu. Bununla birlikte ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi‘nce) TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) 1. dönem tercihleri 5 Nisan yani bugün itibariyle başladı ve 12 Nisan tarihine devam edecektir.

İlginizi Çekebilir: TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavı) Nedir?

Tercih ve yerleştirme işlemleri 2019 TUS başvuru kılavuzunda bulunan ilke ve kurallar doğrultusunda uygulanacaktır. Tercihini gerçekleştirecek adaylar ilk önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemelidirler. Adaylar tablolarda bulunan programların bir önceki dönemin TUS yerleştirme sonuçlarında ise en küçük puanlarına, ÖSYM’nin internet adresinden online olarak ulaşabilirler. Adayların tercih edecekleri dalların özelliklerine uygun sağlık koşullarını taşımaları gerekmektedir.

2019 TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) 1. dönem tercihleri nereden ve nasıl yapılır

ÖSYM’nin internet adresinde bulunan duyuruya göre 2019 TUS tercihleri, kendi kullanıcı ve şifreniz ile https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılacaktır.

İlginizi Çekebilir: DGS Başvuruları Ne Zaman Olacak? DGS Sınav Takvimi Nedir?

Tercih yapacak adayların 2019 TUS 1. dönem başvuru ve tercih kılavuzunda bulunan kural ve ilkeleri dikkatli bir şekilde incelemeleri gerekiyor.

Tercih kılavuzu için tıklayınız

Kontenjan bilgileri için tıklayınız

Toplam 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir