DGS Güncel Haberler İlgi Çekenler ÖSYM ÖSYM Sınav Takvimi Son Dakika

DGS Başvuruları Ne Zaman Olacak? DGS Sınav Takvimi Nedir?

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) başvuruları için geri sayım başladı. Üniversitelerin 2 yıllık ön lisans bölümünden mezun olan adayların 4 yıla lisansa tamamlamak binlerce kişiyi yakından ilgilendirmektedir.

DGS sınavı için başvuruların ne zaman olacağı ise adaylar tarafından takip edilmektedir. ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından DGS için başvuruların hangi tarihte olacağı adaylara duyuruldu.

İlginizi Çekebilir: DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Nedir?

2019 DGS sınavının ne zaman olacağı adaylar tarafından araştırılmaktadır. Üniversite kurumlarının 2 yıllık ön lisans bölümünden mezun olan adayların 4 yıllık lisans bölümüne geçmek için DGS sınavına girmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte adaylarda DGS sınavı hangi tarihte gerçekleşecek başvurular ne zaman sorularını araştırmaktadırlar.

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) başvuruları Ne Zaman Olacak?

DGS başvuruları 26 Nisan tarihinde alınmaya başlayıp 8 Mayıs tarihinde son bulacaktır. Başvurular internet üzerinden online olarak ya da ÖSYM büroları aracılığı ile alınacaktır. Adaylar ais.ösym.gov.tr adresinden online olarak ya da bulunduğunuz il ve ilçelerde ÖSYM bürolarına giderek başvuru işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: AÖF Bahar Dönemi Sınav Yerleri Açıklandı

DGS sınavı ise 30 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olup sınav sonuçları da 25 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacaktır.

Toplam 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir