egm jandarma personel alımı
Güncel Haberler İlgi Çekenler Memur Alımı Son Dakika

EGM ve Jandarma 35 Bin Personel Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı toplam 35 bin personel alımı yapacak. 2019 yılını kapsayan bu 35 bin personel alımı yıl içerisine yayılacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada Mart ayı başında 8 bin bekçi alımı yapılacağını açıklarken, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 27 Bin 180 Jandarma personeli alımı yapılacağını belirtti.

İlginizi Çekebilir: YKS Üniversite Sınav Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır? Sınav Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak?

8 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Resmi Gazete’de bekçi alımı için 10 bin kadro açıldığı haberi yayınlanmıştı. Bakan Süleyman Soylu bu kontenjana 500 kişilik bir kadro daha eklediklerini belirterek 10 Bin 500 bekçi alımı yapılacağını belirtmişti. Ancak 1. Dönem bekçi alımı yapılmış ve bu alımda kadro aşımı olmuştu. Bu nedenle 2. dönem bekçi alımı 8 bine düşürüldü. Mart ayının ilk haftasında yayınlanacak ilan ile 8 bin bekçi alımı daha yapılacak.

İlginizi Çekebilir: ÖSYM Sınavlarına Girecek Adaylara Müjde

27 Bin Jandarma Personeli Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son günlerde yaptığı açıklamalarda peş peşe personel alımı yapılacağı açıklamalarında bulunuyor. Bekçi alım ilanının yayınlanmasının ardından Jandarma Genel Komutanlığı’na 2019 yılı içerisinde 27 bin 180 personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Jandarma Personel alımı ile ilgili net bir tarih verilmese de önümüzdeki günlerde bu durum ile ilgili yeni açıklamaların gelmesini bekliyoruz.

Toplam 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir