Güncel Haberler İlgi Çekenler Son Dakika

Öğrencilerin Merakla Beklediği 2019 Yaz Tatili Belli Oldu

 

Peki 2019 yaz tatili ne zaman okullar hangi tarihte kapanacak? İkinci yarı yıl bahar döneminin başlaması ile öğrenciler kaç hafta daha okula gideceklerini merak ediyor.

15 günlük yarı yıl tatilinden sonra öğrenciler yeninden derslere uyum sağlamaya başladılar. Öğrencilerin ilk merak ettikleri yaz tatili ne zaman sorusu Google arama motorunda araştırılıyor. İşte okulların kapanacağı tarih ve yaz tatili başlangıcı.

İlginizi Çekebilir: YKS Üniversite Sınavı Başvurusu Ne Zaman?
Yaz tatili ne zaman başlıyor?

14 Haziran 2019 Cuma günü okulların tatil edilmesi birlikte 15 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayıp 16 Eylül 2019 tarihine kadar sürecektir.

Öğrencilerin merak ettiği bir diğer soru ise ikinci yarı yıl bahar dönemi içinde yani yaz tatiline kadar hangi tatiller var?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili: 23 Nisan Salı gününe denk gelecektir. Bu resmi tatili pazartesi günü ile birleştirenler toplamda 4 gün tatil yapmış olacaklar.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü tatili: Emek ve Dayanışma günü Çarşamba günü kutlanacak. Öğrenciler ve çalışanlar için bugün resmi tatil uygulanacaktır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı: Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Pazar gününe denk geleceğinden ekstra tatil olmayacak.

İlginizi Çekebilir: 2019 AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Açıköğretim Fakültesi İkinci Dönem Kayıtları Ne Zaman

Ramazan Bayramı tatili: Ramazan bayramı tatili 4 Haziran 2019 Salı günü başlayacaktır. Hafta sonu ile birleştirenler toplamda 5 gün tatil yapacaklar. Ancak geçtiğimiz yıllara bakıldığında arife günü ile birlikte haftanın 4 iş gününün bayrama denk gelmesi ile 10 günlük bayram tatili olma ihtimalini kuvvetlendiriyor olmasıdır. Aksi bir durum olmadığı taktirde Ramazan Bayramı tatilinin 10 güne çıkması beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir