aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlıgı sözleşmeli avukat
Güncel Haberler İlgi Çekenler KPSS Memur Alımı Son Dakika

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 43 Şehire Avukat Alıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre 43 ayrı şehire avukat alacağını duyurdu. İşte başvuru yapılacak şehirler ve şartlar.

Başvuru nasıl yapılır?

Adaylar,  2019 avukat alımı başvurusu işlemleri için Bakanlığın web sayfasında ( https://birim.ailevecalisma.gov.tr/personel )  yer alan sözleşmeli personel alımı sınav başvuru ekranından online olarak yapılmaktadır. Başvuru tarihleri 04/02/2019 tarihinde başladı ve 12/02/2019 tarihinde sona erecektir.

Adaylar, e-devletten alınan öğrenim belgesi, diploma, mezuniyet belgesi, yabancı ülkelerde okuyanlar için YÖK onaylı denklik belgesi ve mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, avukatlık ruhsatı ya da staj bitirme belgesi, Türkiye Barolar Birliğinden alınacak avukatlık ruhsatı başvuru belgesi, imzalı özgeçmişleri ile birlikte sisteme yükleyeceklerdir.

İlginizi Çekebilir: 2019 KPSS’siz Dışişleri Bakanlığı Memur Alıyor

Online başvuru yapıldıktan sonra başvuru formlarını başvuru süresi bitmeden Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Emek Mahallesi 17. Caddesi No:13 Kat:2 Emek/Ankara adresine şahsen olarak ya da bir yakın aracılığıyla veya posta ile ulaştırılacaktır. Postada meydana gelebilecek gecikmelerden Bakanlığa ulaşılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlginizi Çekebilir: ÖSYM’den Öğretmen Adaylarını İlgilendirecek Önemli Açıklama

Başvuru yapacak adaylar için başvuru kılavuzunu detaylıca incelemeleri gerekmektedir.

Başvuru şartları nelerdir?

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Son müracaat tarihi itibariyle Hukuk Fakültesinden mezun olmak ve Avukatlık ruhsatına sahip olmak,

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

65 yaşını bitirmemiş olmak,

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.

Sınav işlemlerinde, geçerli durumda olmak kaydıyla; Hukuk Fakültesi mezunu olarak KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden puanı olmak.

Hukuk Fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Başvuru son günü itibarıyla Avukatlık ruhsatına sahip olmak veya avukatlık staj bitirme belgesine sahip olup, Türkiye Barolar Birliğine avukatlık ruhsatı için başvurduğunu belgelemek.

Toplam 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir