Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı
Güncel Haberler Memur Alımı Son Dakika

Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz Memur Alımı Yapıyor!

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda Londra Büyükelçiliği’ne KPSS şartı olmadan en az lise mezunu sözleşmeli sekreter alınacağını açıkladı. Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı haberinin detayları…

Yayınlanan ilan ”T.C. Londra Büyükelçiliğinde münhal hale gelecek bir adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.” Şeklinde belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı’nın yayınladığı ilana başvurmak isteyen adaylar için şartlar:

  • C vatandaşı olmak,
  • Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,
  • En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
  • Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
  • Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
  • Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,
  • Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),
  • Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,
  • Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek. (MS Office ve İnternet Uygulamaları).

Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.

Yazılı Yeterlilik Sınavı 2 Mart 2019 Cumartesi günü 10:00-12:00 ve 14:00-16:00 saatleri arasında “Yunus Emre Kültür Merkezi – 10 Maple Street W1T 5HA Londra” adresinde yapılacaktır.

İlginizi Çekebilir: 2019 ALES Ne Zaman? İşte ALES Başvuru Tarihi Ve Sınav Tarihleri

Sınav konuları Türkçe ’den İngilizce ’ye çeviri (1 saat) İngilizce ’den Türkçe ’ye çeviri (1 saat) Türkçe Kompozisyon (1 saat) Matematik (1 Saat) b) Sözlü ve Uygulamalı şeklindedir.

Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 15 Mart 2019 Cuma günü saat 10:00’da T.C. Londra Büyükelçiliği’nde yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.

Sözlü sınav Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi. Uygulamalı konularından oluşmaktadır.

Sınavda ise (Bilgisayarda) Daktilo sınavı yer almaktadır.

dışişleri bakanlığı

Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Sınav başvuruları en geç 15 Şubat 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Büyükelçiliğimizin “43 Belgrave Square London SW1X 8PA United Kingdom” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00-12:30 ve 14:00-16:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçiliğimiz sorumlu değildir.

İlginizi Çekebilir: ÖSYM KPSS, YKS, DGS, ALES Sınav Kurallarını Değiştirdi!

 

Sınav Yeri Neresi?

Yazılı Sınav: Yunus Emre Kültür Merkezi 10 Maple Street W1T 5HA Londra

KPSS Şartı Olmadan Lise Mezunu Sözleşmeli Memur Alım Kılavuzu İçin Tıklayınız

Toplam 1 yorum

  1. lise mezunuyum. Kpss şartı olmadan memur alımları ile ilgili güncel haberleri ilk sizden öğreniyorum. Sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir